עמוד הבית חדשות מרוץ וחגיגת ספורט מוטורי בבקעה

שישי14 מאי 2021

מרוץ וחגיגת ספורט מוטורי בבקעה

טרקטורון פולריס רייזר RZR במירוץ בבקעה

באירוע ספורט מוטורי בבקעה (בסוף השבוע הבא ב-28 וב-29 לנובמבר) יתחרו כ-70 כלים כולל מכוניות ראלי, טרקטורונים, אופנועי שטח ו-Polaris RZR. תום בריל, נהג הבית של פולריס: המירוצים בישראל מסייעים לשמור על כשירות לקראת השתתפות במירוצי ראלי בחו"ל

 

בסוף השבוע הבא ב-28 וב-29 לנובמבר ,תערוך חברת  cross country באזור גשר אדם את ראלי בקעת הירדן 2014 . באירוע הראלי יתקיימו שלושה מקצים, שניים ביום שישי ומירוץ ראלי נוסף בשבת. במקצה הספרינט שיתקיים ביום ששי, יתחרו הנהגים על מסלול עפר זמן ההקפה הטוב ביותר למסלול של 2.4 ק"מ. לאחריו יתקיים מירוץ סיבולת, בו נדרשים הנהגים לעבור ארבע פעמים מסלול של 28 ק"מ. במירוץ הסיבולת אין אפשרות לעצירה של תחזוקה או תיקונים ושבר או תקלה עלולים להוביל לפרישה מהמירוץ.

ביום שבת, יתקיים מירוץ ראלי בסטייג'ים במסלול של 17 ק"מ בו יתחרו המשתתפים על זמן ההקפה הטוב ביותר. באירוע צפויים להשתתף כ-70 כלי רכב בהם Polaris RZR , מכוניות ראלי מורשות, אופנועים וטרקטורונים.

טרקטורון פולריס רייזר RZR משופצר ומוכן למירוץ

 

כרטיס הכניסה לעולם הספורט המוטורי בישראל

תום בריל, נהג הבית של פולריס, הסביר כי ה-Polaris RZR 900 שהוא מתחרה אתו כיום עם מנוע 900 סמ"ק המפיק 88 כ"ס עם משקל יבש של 539 ק"ג בלבד הוא כרטיס הכניסה לעולם הספורט המוטורי בישראל לנהגים רבים. הרייזר זהה לכלים הסדרתיים שמוכרת כיום דלב מוטוספורט יבואנית פולאריס. הכלי הוא כלי מקורי לחלוטין ללא שיפורים פרט להתקנת אביזרי בטיחות ייעודיים למרוצים. בעתיד הקרוב הכלי הנוכחי יוחלף ב-Polaris RZR 1000  עם 110 כ"ס ששוקל 598 ק"ג. למרות הנתונים הצנועים, הכלי מתמודד בהצלחה בתחרויות מול רכבים ייעודיים כמו סובארו אימפרזה טורבו ומיצובישי אבולושן.

בריל הוסיף כי "המרוצים בארץ מסייעים לנו לשמור על כשירות שמאפשרת לנו להשתתף אחת לשנה במירוצי ראלי בחו"ל במירוצים ראלי באחה ספרד, באחה פורטוגל ומירוצים אחרים".

טרקטורון פולריס רייזר RZR בקפיצה באוויר

 

בכל מרוץ כ 60 מתחרים

בממוצע משתתפים בכל מירוץ כ-60 כלים בכל הקטגוריות מרכבים 2X4 בקטגוריית טרופי טראק שהם רכבים בבנייה עצמית הבנויים משלדת מרוץ – גלגלי 37 אינצ', מהלך מתלה של מטר ומנועים המייצרים כ-600 כ"ס ומעלה ומיועדים לגיהוץ קטעים ישרים מרובי מכשולים במהירויות של 240 קמ"ש.

לאתר המירוץ לחצו כאן 

 

קטגוריה נוספת היא רכבי פרייבט המיועדים לתחום הראלי – פז'ו, אימפרזה טורבו, מיצובישי איוו – רכבים המיועדים אך ורק למסלולי עפר. רכבים כאלה עשויים להגיע לשווי של מיליון שקל.

 

 

הזמינו נסיעת מבחן לרייזר 1000 החדש

 הכנה לחורף - דלתות צד לרייזר

 

טיפים לתחזוקה באתר רזגל:

  טיפ טכני: בדיקת מים במנועי פולריס

  טיפ טכני: כך תאריכו את חיי הרצועה

  טיפ טכני: מתלים רועשים בגלל לחץ צמיגים

  טיפ טכני: כך תחסכו 1,150 שקלים

 טיפ טכני: לפני תחילת נסיעה

  טיפ טכני: הכפתור הנשכח

  טיפ טכני: כך תאריכו את חיי המצבר